top of page

Členové kapely

Deny_main_23.jpg

Zdeněk Deny Filip

Jirka_main_23.jpg

Jirka Šachl

Vojta_main_23.jpg

Vojta Havlis

Vlasta_main_23.jpg

Vlasta Mauric

DP_23.jpg

Rocková kapela Denyho parťáci z Českých Budějovic.

V roce 2021 ve spolupráci s pořadem Pozor vlak nahrála kapela nový singl s názvem Nádražáci spolu s klipem v režii  Jiřího Dlabaji, který si svou premieru odbyl 30.6.2021 v pořadu Pozor vlak na Sport 5, youtube, sociálních sítích.


V roce 2022 kapela natočila nový singl a videoklip Piková královna.


Kapela se každoročně účastní městských slavností, pivních slavností, zábav, menších festivalů či soukromých akcí. 
Za více 13 let působení na scéně má kapela za sebou stovky vystoupení.

Historie s nádechem hysterie ..

Vznik kapely

 

Kapela vznikla koncem léta 2009 v Českých Budějovicích. Zakládajícími členy byli Jirka Šachl (zpěv + kytara), Zdeněk Deny Filip (basa), Peťa Brázda (bicí) a Kačenka Svobodová (ex zpěvačka). Během jednoho měsíce kapela nazkoušela a sešila horkou jehlou 20 songů. Důvod byl prostý,  Peťa domluvil historicky první akci, která se konala na Špejcharce na Pohůrce nedaleko Českých Budějovic. Ta, jak se dalo čekat, dopadla katastrofálně a někteří členové chtěli s kapelou skoncovat. 

 

 

Postupem času se začalo blýskat na lepší časy, protože do kapely přišel sólový kytarista Martin Formánek, který s kapelou odjel bezpočet akcí. Jak tomu ale bývá, Martin po čase kapelu z časových důvodů opouští a nastává opět úsporný režim kapely. 

 

 Zanedlouho se na scéně s telecastrem v ruce objevuje výborný kytarista David Vacka. S Davidem kapela udělala mnoho nových písniček a odjela velké množství akcí. Bohužel přišly zdravotní komplikace a David již nemohl nadále s kapelou působit. 

Během několika dní Davidův post zaujímá nový člen kapely, a tím je Roman Gebelt. Po několika měsících musí ale i Roman kapelu z interních důvodů opustit. 

 

 

Kapela chvíli hraje ve 4 zakládajících členech, ale pořád tomu něco chybí. Znenadání se opět ozval Martin Formánek a kapela se opět rozjela.

 

 

Kapela nahrála ve studiu Prodigy v Českých Budějovicích své první dvě písničky, Otázku a Káru, které si můžete na našich stránkách přehrát.

 

Příchází hysterická část :-)

 

Ze zdravotních důvodů Kačka Svobodová odříká jednu akci za druhou, Martin Formánek se k ní přidává a kapela je na rozpad.

Po probděných dnech a nocích přišel Jirka se spásným nápadem - oslovil výborného klávesáka a kamaráda Romana Smolu, který nabídku přijal. Deny oslovil výborného zpěváka a kamaráda Michala Součka, který kapele také podal pomocnou ruku a po jedné zkoušce kapela opět hrála.

 

Kačka Svobodová spolu s Martinem Formánkem opouštějí kapelu na dobro.

 

 

Konec dobrý, všechno dobré

 

Po půl roce hledání kapela konečně našla nového sólového kytaristu Honzu Politzera, který se svými zkušenostmi přinesl do kapely nový nádech.

Po měsíci Peťa cestou z práce potkává stopující slečnu, která mu málem skočí pod auto. V rozhovoru mezi slečnou a Peťou vyplynulo, že stopařce ujel autobus, kterým se měla dostat na hodinu zpěvu. Jak se říká, štěstí se na kapelu usmálo a byl kocour v troubě (zpěvačka za mikrofonem), protože onou stopařkou nebyl nikdo jiný než naše stávající zpěvačka Kačka Jarošová.

 

2015

 

Koncem roku 2015 odchází jeden ze zakládajících členů kapely a bubeník Petr Brázda.

Pro kapelu je nečekaná rána a proto žhaví telefony, internety a všechna možná i nemožná spojení k sehnání nového bubeníka.

Po několika týdnech hledání, oslovování a zkoušení bubeníků z celých Jižních Čech jsme narazili na kamaráda a Bubeníka s velkým B. Je to Martin Kurz, kterého můžete znát z různých jihočeských kapel.

Kapele je nyní v kompletním složení a hraje jednu akci za druhou. I přes všechny tyto peripetie kapela funguje a snaží se produkovat pravou rockovou muziku.

2017 

A máme tady opět další změny. Obměna repertoáru, těhotné zpěvačky a obměna na postu sólového kytaristy. Z kapely odchází Káťa Jarošová a nahrazuje jí Simča Krajíčková. Obě holky nám otěhotněly, ale Simča s námi stéle vystupuje.

2019+

Na postu sólového kytaristy se na jaře roku 2019 udála další změna. Honza Politzer se s námi rozhodl ukončit svou činnost a nahrazuje ho Vojta Havlis, kterého jste mohli zaznamenat v kapelách Kambodža nebo No stress. 

V lednu 2022 naskakuje do našeho kolotoče nový bubeník Vlasta Mauric. 

Na začátku 2023 opouští kapelu zpěvačka Simona Krajíčková, ale je více než pravděpodobné, že se společně na některých akcí opět uvidíme na jednom podiu.

                                                                                                                                                           Rocku zdar 

Aktuální sestava:

Jirka Šachl - zpěv + el. kytara

Zdeněk Deny FIlip - basová kytara + zpěv

Vojta Havlis - sólová kytara

Vlasta Mauric - bicí

bottom of page